İş sağlığı ve güvenliği İzmir’de konuşulacak

İş sağlığı ve güvenliği İzmir’de konuşulacak

Toplumda İSG bilincini artırma hedefiyle düzenlenecek 5. İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi ve Fuarı’nda yine iyi uygulama örnekleri paylaşılacak, sorunlar ve çözüm önerileri gündeme taşınacak

İstatistiklere göre Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında en çok iş kazası yaşanan ülke Araştırmalar; iş kazalarının yüzde 50’sinin kolaylıkla önlenebilecek kazalar olduğunu, yüzde 48’inin sistemli çalışma ile önlenebileceğini; sadece yüzde 2’sinin önlenemeyeceğini gösteriyor. Bu gerçeklerden yola çıkan İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), iş dünyasında ve toplumda bu konudaki farkındalığı artırma hedefiyle düzenlemeye başladığı İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Zirvesi ve Fuarı’nı beşinci kez organize edecek. A Artı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi işbirliği ile yapılacak 5. İSG Zirvesi ve Fuarı, 11-13 Ekim tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecek.

Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçı Birlikleri, TÜRKONFED, BASİFED, ESİAD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sponsor olarak destek verdikleri organizasyon kapsamında, ilk gün yedi ayrı fabrikaya teknik geziler yapılacak, katılımcılar, önemli firmaların İSG uygulamalarını yerinde inceleyecek. İkinci ve üçüncü günlerde düzenlenecek 12 ayrı oturumda ise aralarında Tüprag, Tüpraş, Bosch, Arçelik, Philip Morris ve Pınar Grubu’nun da olduğu yerli ve yabancı firmaların temsilcileri, üst düzey kamu yöneticileri, akademisyenler, İSG uzmanları ve işyeri hekimleri, iyi uygulama örneklerini anlatacak. İSG alanındaki sorunlar ve çözüm önerileri de gündeme taşınacak. Zirve kapsamında düzenlenecek İSG Fuarı’nda ise yine farklı sektörlerden onlarca firma, ürün ve hizmetlerini tanıtacak; sektörlerindeki son gelişmeleri sergileyecek.

Kuruluşunuza özel çözüm önerilerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tel: 0216 572 01 71